Marek Warzycki

Przedstawiciel Stowarzyszenia, Rada Starszych

    

Główny pomysłodawca i przedstawiciel stowarzyszenia. Od kilkunastu lat zajmuje się wyrobem białej broni: mieczy, szabli, rapierów, pałaszy i dziesiątek innych rodzajów oręża. Jego zbiory obejmują już ponad sześćdziesiąt sztuk broni. Oprócz szlifowania swoich umiejętności w kuźni - zbiera monety z najdalszych stron świata. W swojej kolekcji posiada już okazy z większości krajów.

Dariusz Wiejaczka

Rada Starszych

    

Pomysłodawca nazwy Konfraternia i jeden z głównych założycieli Staowarzyszenia. Z wykształcenia biolog i geograf, zajmuje się biologią ewolucyjną i ekologią. Poza nauką podróżuje i fotografuje. Zwiedził kilkadziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Na co dzień entuzjasta muzyki gitarowej, kultury wieków średnich, futurologii, jurajskich gigantów oraz ich najbliższych krewnych – ptaków i gadów. Każdą wolną chwilę poświęca komponowaniu muzyki, "pochłanianiu" książek i fotografowaniu.

Józef Warzycki

Rada Starszych

    

Jeden z najważniejszych motorów napędowych Konfraterni. To on przygotował zaprzęg koński i zmusił resztę Braci do wytężonej pracy przy obchodach 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Pomaga również w pracy nad częścią wyposażenia m.in. nad kolczugami, zbrojami i ubiorem.

Zbigniew Wiejaczka

Rada Starszych

    

Były pracownik fabryki Glinik. Zrezygnował z kariery, by poświęcić dalsze lata swojej młodości pracy na rzecz rozwoju kultury i historii na terenie Sędziszowej. Studiuje giełde i stalowe nakrycia głowy w średniowieczu.

Wojciech Warzycki

    

Z zamiłowania elektronik i wynalazca. Kiedy nie potrafimy czegoś skonstruować - udajemy się właśnie do niego.

Marcin Sowa

  

Miłośnik lasu . Uwielbia wszystko co związane z polowaniem . Jego hobby to ogród i zbieranie grzybów- na co może poświęcić ogrom swojego wolnego czasu. Do Konfraternii dostał się przypadkiem , jednak jak sam mówi nie żałuje

Ryszard Job

    

Na co dzień kierowca autobusu, w Konfraterni chorąży. Świetnie gotuje. Podczas spotkań bractwa dzierży chorągiew, dba o strawę w kociołku, a często również o przewóz członków. Miłośnik ekstremalnej jazdy.

Radosław Job

    

Pieszczotliwie zwany Brunhildą. Jednak nie dajcie się zmylić łagodnemu przydomkowi. Silny jak lew, szybki jak błyskawica. Biada każdemu, kto spotka się z tym niepozornym młodzieńcem w ciemnej uliczce. Oprócz szlifowania swoich nadludzkich umiejętności i miłości do miecza, osobnik ten oddaje się równie gorącemu zamiłowaniu do pojazdów motorowych. Często wieczorami, gdy Słońce chyli się ku zachodowi usłyszeć można w oddali ryk silnika przerywany piskiem opon wywołanym zaciąganiem hamulca ręcznego w swoim sportowym bolidzie. Tak. To on zręcznie omija drzewa w sadzie i maleńkie zwierzątka futerkowe by po raz kolejny pobić rekord okrążenia, podczas gdy rozmarzone białogłowy mogą jedynie wzdychać by poświęcił im choćby jedno spojrzenie.

Dominik Warzycki

    

Domin "Dominator". Artysta. Koneser. Meloman. Tak młody, a już wie kto to Komuda, Sapkowski, Piekara. Pisarzy tych garściami pochłania uszami by nie wyrężać swych oczu, które zawsze mogą przydać się by zamrugać do pięknej, młodej niewiasty. Ponadto zaprawiony w walce i doświadczony wojownik. Ten młody (choć już niedługo) konfrater interesuje się historią i uprawia całą masę sportów: jeździ konno, pływa, biega, panikuje i rowerem szusuje. Nie kryje też zamiłowania do koni mechanicznych. Znajdzie się w każdej sytuacji. Czy w dresie, czy w zbroi czy w garniturze. W tym ostatnim jak młody Don COrleone lub James Bond zawsze w centrum uwagi. "Party Animal"

Kinga Warzycka

Pierwsza kobieta w Konfraterni. Już NIE uczennica słynnego Liceum im. Kromera w Gorlicach. Lubi tańczyć i śpiewać. Uwielbia rajdy i chodzenie po górach. Czasami lubi zrobić coś nietypowego i szalonego, ale nie przyznaje się co. Mistrzyni pieczenia słodkości, które jak sama twierdzi uwielbia zjadać w dobrym towarzystwie. Książek już nie czyta tak dużo jak kiedyś, lecz nie ma się co dziwić, jak mówi Pani bibliotekarka - mając kilkanaście lat - Kinga przeczytała już wszystkie.

Agnieszka Urbanek

Coś dopisać

Tomasz Urbanek

Największy miłośnik koni w naszym Bractwie.

Aleksandra Warzycka

    

Na tę Panią należy uważac. Kradnie serca mężczyzn i wzbudza zazdrość u kobiet. Ukończyla studia o profilu praca kulturalno- oświatowa, aktualnie studjuje socjologie. Ma zamiar dowiedzieć sie jaka siła powolala do istnienia tak intrygujace bractwo oraz rozszyfrowac wszystkie wiezi i zalezności miedzy jego członkami. Może to stanie sie jej tematem pracy magisterskiej? W wolnych chwilach wytwarza bizuterie, której inspiracja jest natura i muzyka.

Sylwester Twardowski

Jest młodym sprytnym inżynierem projektującym oręż i maszynerie. Jego projekty i konstrukcje zadziwiły oko już niejednej białogłowy. Po godzinach projektuje również pojazdy oraz mniej mordercze urządzenia

Magdalena Sowa

    

Córka głównego pomysłodawcy Konfraternii i żona jednego z rycerzy. Skończyła wychowanie fizyczne , obecnie pracuje w szkole i gra w siatkówkę . Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi. Jej hobby to jazda na rowerze i prace w ogrodzie. Wymyśla konkursy, gry i zabawy związane rycerstwem , podczas występów pilnuje scenariusza , aby wszystko było ok.

Dominik Sowa

    

"Dominik, obciążony genetycznie miłością do historii i do książek. Zafascynowany legendami arturiańskimi i rycerskimi ideałami, zaczytuje się też w Komudzie i Sapkowskim. Spokojny i opanowany. Verbum nobile debet esse stabile, a najważniejszy jest Bóg, honor i ojczyzna."

Barbara Sowa

    

Nauczycielka historii w gimnazjum, dwukrotna laureatka konkursu „Lekcja dobrej historii”. Dba o zgodność historyczną działań bractwa, a na występy piecze rogaliki, którymi dodaje mocy rycerzom.

Elżbieta Wiejaczka

    

Pracuje w Afryce, która od zawsze była jej marzeniem. Wspina się na szczyty gór, przemierza pustynie, podgląda zwierzynę i dzieli się z tym innymi. Pisze i fotografuje. Czyta i uczy się suahili. Nie potrafi się nudzić. W bractwie jednoczy kobiety w tańcu i werbuje do niego najmłodszych – również z publiczności. Podczas imprez rycerskich często trzyma mikrofon i przeprowadza konkursy.

Karolina Job

    

W bractwie występuje rodzinnie – z ojcem (chorąży) i bratem (waleczny Radosław). Nie boi się eksperymentować, więc często można spotkać ją w laboratorium. Studiuje chemię, której tajniki wykorzystuje również w kuchni. Uśmiech jest jej cechą naturalną.

Justyna Wiejaczka

    

Lubi ruch i dobre samopoczucie, dlatego gra w siatkówkę. W szkole, którą wybrała, studiuje kelnerowanie, w przyszłości będzie obsługiwać m.in. biesiady rycerskie. Kilkuletniego brata już przysposabia do bycia rycerzem.

Marcin Szura

    

Czekamy

Sylwia Oczkowicz

    

W Konfraterni tańczy i ujmuje uśmiechem. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną. Lubi czytać książki i śmiać się, dlatego główną kategorią filmów, które ogląda, są komedie. Piecze wspaniałe słodkości!